Firma

Wygląd biura – pierwsze wrażenie klienta

Wyglą biura

Siedziba firmy ma ogromne znaczenie dla jej wizerunku. Nie ma wątpliwości co do tego, że niedbały wygląd biura, przełoży się na ocenę klienta o firmie. Dla niego wniosek jest prosty – firma, która ma w swojej siedzibie chaos i nieporządek, nie dba też o swoich klientów i partnerów biznesowych, a więc nie jest godna zaufania.

Ładne biuro

Priorytetem jest zadbanie o podłogi warszawa, ściany, okna. Muszą być one czyste i zadbane. Nie ma tu miejsca na rzeczy walające się pod nogami, brudne okna, ani na poklejone plakatami ściany. Jeśli potrzebujemy miejsca na ścianie na notatki i ogłoszenia to warto zawiesić estetyczną tablicę magnetyczną lub korkową. Pozostałe ściany to miejsce na gustowne dekoracje lub dyplomy i certyfikaty, którymi chcielibyśmy się pochwalić.

Ujarzmienie chaosu

Nieprzyjemne wrażenie robi też wszechobecny nieład. Dlatego warto zadbać o zakup organizerów na biurka, zamykanych szafek, pudełek na drobiazgi, spinek na kable i inne gadżety, które pozwolą posortować i pochować akcesoria biurowe i dokumenty. To o czym warto też pamiętać to rośliny w biurze. Zieleń robi bardzo dobre wrażenie, pod warunkiem, że kwiaty są zadbane i ładne. Lepiej zostawić kilka ładnych kwiatków w stylowych doniczkach niż zbieraninę przypadkowych roślin.

Oświetlenie

Na odbiór biura duży wpływ ma jego oświetlenie. Przestrzeń powinna mieć dobre oświetlenie górne, a także miejscowe na biurkach. Najlepsze jednak jest światło naturalne, dlatego powinniśmy zadbać, by okno było odsłonięte, a żaluzje lub rolety pozwalały regulować natężenie światła.

Kolory

Wystrój biura powinien być spójny z elementami identyfikacji wizualnej firmy. Zarówno charakterystyczne kolory, jak i logo powinny być dobrze widoczne. Jeśli jednak prowadzimy małą firmę i nie mamy ustalonej kolorystyki lub nie możemy wprowadzać tak dużych zmian w wynajmowanym lokalu, to najlepiej postawić na jasne, ciepłe kolory ścian i podłóg oraz jasne drewno mebli.