Finanse

Jak poradzić sobie z zadłużeniem w banku?

Jak poradzić sobie z zadłużeniami

Większość z nas ogranicza swoją wiedzę w zakresie finansów do tego, że pieniądze są potrzebne do życia na poziomie i trzeba te pieniądze zarabiać oraz w miarę możliwości oszczędzać. Tylko nieliczni przykładają większą wagę do zdobywania wiedzy w zakresie finansów. Większość Polaków ma tylko pobieżną wiedzę o bankowości, produktach bankowych i kapitałowych, o finansach, walutach. Dlatego tak wiele osób podejmuje pochopne decyzje w dziedzinie finansów. Choćby dlatego około 900 tys. Polaków wciąż spłaca kredyty mieszkaniowe we frankach. A tych błędów w zakresie kredytów klienci banków popełniają więcej. Potem rośnie zadłużenie i trudno wyjść ze swojej sytuacji finansowej.

Pomoc prawna

Mając problem ze spłatą kredytów warto działać od razu. Wiele osób zwleka do ostatniej chwili, kiedy sytuacja jest już bardzo zła, a komornik puka do drzwi. W tym momencie prawnicy, a nawet przedstawiciele banku mają związane ręce. Każda kancelaria adwokacka Gdynia udzieli niezbędnej pomocy osobom, które borykają się z trudnościami w zakresie spłaty kredytu. Osobom, które mają kredyty frankowe prawnik pomoże napisać skargę do banku. Doświadczony w zakresie bankowości i finansów adwokat lub radca prawny doradzi też, jakie podjąć działania, by kredyt nie rujnował domowego budżetu. W przypadku innych sytuacji związanych z kredytami można wnioskować o częściowe umorzenie odsetek, można kredyt restrukturyzować, zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, przewalutować kredyty etc. Im wcześniej postaramy się o zmianę warunków spłaty kredytu na bardziej korzystne dla nas tym lepiej. Prawnicy podkreślają, że bankom też zależy na tym, by ich klienci spłacali kredyty, dlatego są skłonne przystać na propozycje tych, których sytuacja finansowa się pogorszyła, ale pomimo to chcą uczciwie spłacać swoje finansowe zobowiązania.

Umowy kredytowe

Każdy prawnik może też przeanalizować zawartą przez nas umowę kredytową z bankiem i sprawdzić czy nie zawiera ona klauzul niedozwolonych. Jeśli dotknęły nas nieprawidłowości przy zawarciu umowy z winy banku to mamy pełne prawo interweniować.